bocek-mizah

Stajyer(Dekanın kızı): Hocam böcek ilaçlama nedir?
Profesör: Böceğin üstüne ilaç sıkıyoruz böcek ölüyor.Buna böcek ilaçlama diyoruz kızım
Stajyer : O zaman haşere ilaçlamada haşerenin ilaçlama işi oluyor değilmi?
Profesör:Yok diyesim geldi ama evet öyle kızım.
Stajyer: Hocam böcekleri bulmak kolayda ilaçları nerden bulacağız.
Profesör: Böceklere sor onlar bilir diyeceğim ama diyemiyorum.İlaçları üreten kaliteli firmalar var onlar ilaçlama firmalarına temin ediyor.
Stajyer: Peki hocam bir ilaç her böceği öldürürmü?
Profesör: Bunu yapacak tek şey atom bombası diyesim geldi ama diyemiyorum.Olurmu her böcek ve haşerenin etkilendiği ilaç farklıdır.İlaçlama bu bilinçle yapılmalıdır.
Stajyer: Örnek verebilirmisiniz?
Profesör: Mesela hamamböceği ilaçlaması yapacağız.Onun etkilendiği etken madde olan ilacı kullanmamız gerekir.Tabii ilaçlama işlemini 2 kere yapmamız gerekir.Çünkü hamamböceği ölürken neslini devam ettirmek için yumurta bırakır.2 ci ilaçlamayıda onun için yapıp tamamen temizlemeliyiz.
Stajyer: Hocam fare ilaçlaması da böylemidir?
Profesör:Kızım fare yumurta bırakmıyorki.Onu tek ilaçlamada halledebiliriz
Stajyer: Peki hocam böcek ilaçlama işini kimler yapabilir_
Profesör: 18 yaşını dooldurmuş reşit olan herkes yapabilir diyesim geldi ama diyemiyorum.Eğitim almış tüm dünya vatandaşları yapabilir kızım.Eskimolar hariç.
Stajyer: Hocam sağlık bakanlığı bu işle neden ilgileniyor?
Profesör:Sağlıklı bakan insanların oluşturduğu gruba sağlık bakanlığı diyoruz kızım.Onlarda en sağlıklı ilaçlamanın nasıl yapıldığını kontrol edip onay veriyor.Bu da halk sağlığı için önemlidir.
Stajyer: Hocam bu ilaçlar insana zarar verirmi?
Profesör: Çevre sağlığı grubundaki ilaçlar kullanıldığında insana zara vermiyor.Gerekli prosedürlere uyularak yapılmalı tabii.
Stajyer: Hocam tarım ilacı kullananlar var.Bu ilaç sadece tarladamı kullanılır.Onun içinmi tarım ilacı demişler.
Profesör: Yok bahçede kulanırsalar bahçe ilacı oluyor otomatik olarak diyesim geldi diyemiyorum.Açık alan ilaçlarıdır onlar ve çok zehirlidir.Kısa zamanda etki göstermesi gerektiğinden mutlaka açık alanda kullanılır.Mümkünse hiç kullanmamak gerekir.Ama zorunlu olduğu zamanlar vardır.
Stajyer:Hocam Türkiyede yaşayan bir hamamböceği Almanyada da yaşayabilirmi?
Profesör: Pasaportu varsa oturma iznide almışsa yaşayabilir diyesim geldi diyemiyorum.İklim uygunsa hamamböceği için hangi ülke olduğunun bir önemi yoktur.Doğduğun yer değil doyduğun yer olarak bakarlar meseleye.Yeterki mutfak,banyo gibi yerler olsun.
Stajyer: Hocam 1 hamamböceği, 1 sinek, 1 sivrisinek, 1 fare, 1 pire, 1 tahtakurusu, 1 çiyan, aynı anda bir evde olsa ne olur?
Profesör: 11 adet olurlarsa takım kursunlar diyesim geldi ama diyemiyorum. Hepsinin etkilendiği ilaçlama farklı olduğu için belli grup ilaçları aralıklı kullanmak gerekir.
Stajyer: Peki hocam neden böcekler yeraltında yaşarlar.
Profesör:Ev alacak paraları olmadığı için diyesim geldi ama diyemiyorum.Kızım kışın yeraltı sıcak olduğu için oraya inerler.Yazın sıcaklar bastırınca yukarı çıkarlar.
Stajyer: Hocam en tehlikeli böcekler hangileridir.?
Profesör: Prizlerin içine konulan böceklerdir dinleme yapılması için diyesim geldi diyemiyorum.Kızım bütün böcekler insan sağlığına zarar verir onun için mutlaka ilaçlama yapılmalıdır.
Stajyer:Hocam çok soru sordum sizi yordummu nasıl hissediyorsunuz kendinizi?
Profesör: Benim bir kaç kutu antidepresan içmem gerekiyor,depresyona girdim diyesim geldi ama diyemmiyorum.İyiyim kızım iyiyim.
Stajyer: Devam edelim o zaman hocam. Yemeğime böcek düşerse ne yapmalıyım.
Profesör: Yemeği yeme dışarıdan hazır söyle.Bir daha da evde yemek yapma.Dışarıdaki lokantayada söyle düzenli kaliteli ilaçlama yaptırsın diyesim geldi ama diyemiyorum.Yemeği dök ve ilaçlama firmasını çağırarak ilaçlama yaptır kızım.
Stajyer: Peki hocam yatağıma böcek girerse ne yapmalıyım?
Profesör: O yatağı ona bırak.9 taksitle kendine yeni bir yatak al diyesim geldi ama diyemiyorum.Çarşafı silkele ve yıka.En iyi ilaçlama firmasını çağır güzel bir ilaçlama yapsın.

Yukarıdaki diyalog 1 yıl kadar devam edecek takip etmeyi bırakmayınız..